Kuligi

kulig

Wycieczka w góry to przede wszystkim czas na podziwianie przyrody i korzystania ze skarbów stworzonych przez Matkę Naturę. Jedną z atrakcji, pozwalającą na dokładne zapoznanie się z pięknymi, naturalnymi krajobrazami, są kuligi konne.

W Zakopanem znajduje się wiele osób oferujących przejazdy na saniach lub w zależności od oczekiwań i pogody: bryczkami, dorożkami, fasiągami, wozami. Jeśli kulig organizowany jest wieczorem, bardzo często do sań czy innych pojazdów dołączone są pochodnie, które zapewniają wyjątkowy widok oraz wiele wrażeń. Kuligi mogą być organizowane indywidualnie lub o wcześniej określonych porach. W celu zaplanowania takiego wypadu warto przejrzeć różne oferty i ogłoszenia. Niektórzy organizują VIP-owskie kuligi, specjalne przejażdżki dla dzieci, nocne podróże itd.

Takiej zabawie często towarzyszy muzyka, dlatego tekst piosenki zespołu Skaldowie: „Z kopyta kulig rwie”, może zostać wcielony w życie oraz być odśpiewany podczas wyjątkowej przejażdżki saniami. Po kuligu można zorganizować ognisko, które będzie uwiecznieniem świetnej zabawy.

Współcześnie, alternatywą do tradycyjnego kuligu jest ciągnięcie sań samochodem bądź traktorem. Jednak nie w Zakopanem – tutaj nic nie zastąpi prawdziwej, wywodzącej się z XVII wieku tradycji, w której to pojazd zaprzęgowy był ciągnięty wyłącznie przez konie. Zimowa wyprawa do najpiękniejszych, górskich punktów, stukot końskich kopyt, wiatr we włosach – to wyjątkowa chwila dla każdego uczestnika kuligu. Czy można chcieć czegoś więcej? Sprawdźcie i przekonajcie się sami!

 

 

ŚNIADANIA do syta!
NOWOŚĆ!