Stoki narciarskie

Wielu z nas, chcąc odpocząć od codzienności, odetchnąć od zgiełku miasta, zapomnieć o niektórych problemach, wybiera się w góry. To tutaj można zaczerpnąć świeżego, górskiego powietrza, podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także... pozjeżdżać na nartach lub desce snowboardowej! Jest to przede wszystkim świetna zabawa, możliwość rozwoju umiejętności oraz najlepsza chwila na wysiłek fizyczny. W przerwach od jazdy można wypić gorący napój, zjeść posiłek – restauracji i kawiarni na stokach nie brakuje. W wielu punkach można także wypożyczać sprzęt narciarski. Po całym dniu aktywnego spędzania czasu na stoku można powrócić do naszych przytulnych apartamentów i całkowicie odpocząć.

Wyobraź sobie wysoki, imponujący stok pokryty białym dywanem śnieżnym. Czy nie masz ochoty dostać się na górę oraz zjechać na nartach bądź snowboardzie, czując adrenalinę i radość z jazdy? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy spis różnych stoków narciarskich oraz wyciągów, które można (a nawet trzeba!) odwiedzić w trakcie zimowych wakacji w Zakopanem. To rozwiązanie nie tylko dla zawodowych narciarzy, ale także dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi.

 

Kasprowy Wierch

Jest to najbardziej popularny kompleks, uwielbiany przez narciarzy oraz turystów. Obejmuje kolej linową na Kasprowy Wierch, dzięki której w 20 minut można dostać się w wyjątkowe miejsce. Punkt docelowy rozpoczyna bowiem trasę zjazdową, liczącą przeszło 9700 metrów. Można wybrać także kolej krzesełkową Gąsienicowa lub Goryczkowa. Wjazd na pierwszą to około 8 minut, na drugą – kwadrans. Trasy narciarskie te są trudne, jednak zdecydowanie warte polecenia. Osobom średnio-zaawansowanym pod względem jazdy na nartach i snowboardem zaleca się skorzystanie z pomocy instruktora.

 

Gubałówka

Najpopularniejsze miejsce w Zakopanem, najchętniej odwiedzane nie tylko przez miłośników sportów wodnych, ale turystów. Tereny narciarskie Gubałówki przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem czy snowboardem, jak i dla tych bardziej doświadczonych sportowców. Na terenie znajduje się także ćwiczebne pólka, na których można poznawać tajniki zimowych sportów. Gubałówka udostępnia trasę główną o długości 1600 metrów oraz górną polanę o długości 300 metrów. Rynna snowboardowa mierzy 100 metrów i posiada nachylenie 16%. Najkorzystniejsza dla Gości naszych apartamentów jest odległość Gubałówki od Krupówki – dojście do kolei zajmuje około 10 minut.

 

Harenda

Jest to ośrodek, który oferuje kolej krzesełkową, wyciągi orczykowe oraz wynajem sprzętu narciarskiego. Trasy zjazdowe na poziomie bardzo trudnym, trudnym i średnio trudnym. Natomiast trasy przy wyciągach orczykowych są łatwe i bardzo łatwe. Na miejscu znajduje się także punkt gastronomiczny, taras widokowy i szkoła narciarska, w której każdy z Was będzie mógł nauczyć się jazdy na nartach, bądź rozwinąć swoje umiejętności. Świetne rozwiązanie dla osób poszukujących sprawdzonego ośrodka narciarsko-rekreacyjnego położonego w dobrej lokalizacji.

 

Polana Szymoszkowa

Kolejną stacją narciarską znajdującą się na terenie Zakopanego jest Polana Szymoszkowa. Przepiękne widoki na panoramę Tatr, duża kolej i wiele atrakcji turystycznych to główne wyróżniki tych terenów narciarskich. Pola Szymoszkowa stanowi atrakcyjny punkt turystyczny nie tylko zimą, ale także latem. W sezonie letnim otwarte jest popularne kąpielisko geotermalne – w zbiorniku znajduje się woda zakwalifikowana jako termalna, zmineralizowana. Na terenie kąpieliska znajdują się zjeżdżalnie, leżaki, a także boisko do siatkówki plażowej oraz punkt gastronomiczny.

 

Witów-SKI

Kompleksowa stacja narciarska znajdująca się we wsi Witów, oddalonej kilkanaście kilometrów od Zakopanego. Stacja zapewnia wszystkim turystom kolej krzesełkową, wyciąg orczykowy, snowpark, zimowy Park Kubusia, a także specjalnie stworzony kącik zabaw dla dzieci. Na terenie kompleksu można wypożyczyć sprzęt narciarski, wypić gorące napoje i coś zjeść, a także skorzystać z oferty noclegowej. Na szczególną uwagę zasługuje również szkoła prowadzona przez Jagnę Marczułajtis – znaną, polską snowboardzistkę.

 

Kotelnica Białczańska

Kompleks tras narciarskich znajdujący się w Białce Tatrzańskiej, do której można dojechać z Zakopanego już w 30 minut. Warto poświęcić ten czas na dojazd, aby przekonać się, że kompleks oferuje wyjątkowe rozwiązania dla każdego – zarówno dużego, jak i małego. Kotelnica Białczańska zapewnia nie tylko świetne trasy zjazdowe, koleje krzesełkowe, snowpark, wyciągi, ale także baseny termalne, strefę Wellness&SPA i wypożyczalnię sprzętu sportowego. Jest to bardzo popularne miejsce, zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i turystów, chcących wypocząć wraz z przyjaciółmi, rodziną.

 

Hawrań – Jurgów

Młoda stacja narciarska położona tuż przy granicy ze Słowacją. Miejsce wybierane przez osoby, którym zależy na świetnej zabawie. Odległość obiektu od Zakopanego wynosi mniej więcej 20 kilometrów. Warto odwiedzić ten kompleks narciarski ze względu na zróżnicowane trasy oraz wyjątkowy widok, zapierający dech w piersiach. Podobnie jak na terenie innych stacji narciarskich, również na tej znajduje się gastronomia oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Jednak tutaj każdy z Was będzie mógł także naprawić swój ekwipunek. Polecamy także szkołę narciarską, dzięki której możliwe jest rozwinięcie własnych umiejętności.

 

Nosal

Trasa zjazdowa rozpoczynająca się na górze Nosal uważana jest za najtrudniejszą w Polsce. Jest to zatem niezwykle popularne miejsce, które skupia miłośników narciarstwa i snowboardu, chcących pokonać swoje słabości oraz wykazać się znakomitymi umiejętnościami. Jednak warto upewnić się czy takie umiejętności się posiada, ponieważ trasa jest rzeczywiście bardzo trudna. 100% adrenaliny i pełne zadowolenie wszystkich narciarzy gwarantowane. Istnieje także możliwość skorzystania z wyciągu orczykowego, który wywozi narciarzy jedynie do połowy góry. To, że Nosal jest uważana, że najtrudniejszą trasę zjazdową w Polsce nie oznacza, że amatorzy narciarscy nie mają tutaj wstępu – specjalnie dla nich zostały stworzone specjalne ośle łączki. Na terenie kompleksu znajduje się gastronomia oraz wypożyczalnia nart. Aby zapewnić narciarzom niezapomniane przeżycia, obiekt posiada także profesjonalny system naśnieżania.

 

Koziniec – Czarna Góra

Stacja narciarska Koziniec znajduje się w odległości 15 kilometrów od Zakopanego, w miejscowości Czarna Góra. Jest to najlepszy obiekt narciarski dla osób, które poszukują tras przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pobyt w tym obiekcie cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin. Znajduje się tutaj wyciąg orczykowy dla dzieci, szkoła narciarska oraz trasy o długości 900 i 1000 metrów. Polecamy wszystkim osobom, które chcą wyruszyć z Zakopanego w niedługą wycieczkę i spędzić wyjątkowy dzień na bezpiecznym stoku!

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych porad i będziecie świetnie bawić się na wakacjach w najpiękniejszej, zimowej stolicy Polski! Nie czekajcie – zaplanujcie swoją wyprawę narciarską już dziś...

 

 

ŚNIADANIA do syta!
NOWOŚĆ!